Të gjitha kategoritë

Ajo që ne prodhojmë

PROFLEX focus on research & development of high precision machining components made of copper alloy and any other new materials for Plumbing, EV, 5G Communication, New Energy and Automation Industries.

Pse na zgjodhet ne

Fully comply with ISO9001:2015 manufacturing workflow and efficiently managed by SAP-ERP system, PPAP implement for new product development, PROFLEX is able to guarantee a reliable quality control with competitive price and outstanding service.


2010

Themeluar në

4000

Modele

99.95%

Shkalla e kënaqësisë

10000

Zona e Prodhimit

20,000,000$

Shitjet vjetore

 • Kompetenca thelbësore Kompetenca thelbësore
  Kompetenca thelbësore

  Marketing & Service
  Sistemi i Cilësisë
  Production & Cost Control
  Product Line Planning

 • Vizioni yne Vizioni yne
  Vizioni yne

  Become a leading enterprise in high precision brass fittings and compenonts industry

 • Misioni ynë Misioni ynë
  Misioni ynë

  Create added value for customers Contribute to industrial power processing

 • Three Year Plan Three Year Plan
  Three Year Plan

  Break Through 30 Million USD in 2024

 • SAP

  Fully comply with ISO9001 and Efficiently managed by SAP, Proflex can improve its production planning, achieve complex assembly processes and enable seamless manufacturing engnnering.

 • laborator

  Owning full range of testing equipment competent to tests such as Chemistry Composition, Tensile, Pull out, Strength, Dezincification Resistance, Salty Spray, Pressure, Waterflow, Leakage, etc, Proflex can ensure an reliable quality level.

 • Raw material price

  Thanks for processed with imported material license, Proflex is able to get the best price and ensure the reliable quality from raw material sourcing.

rreth nesh

 • për
 • për
 • për
PROFLEX PRECISION MANUFACTURING CO.,LTD

Established in 2010, is an outstanding manufacturer specialized in research and development and production of qualified brass fittings and components in Taizhou, China. Now our production area covers more than 10000m2 and production capacity surpasses 2 million sets per month.

PROFLEX PRECISION MANUFACTURING CO.,LTD

Mëso më shumë

Applicatiton

LAJME DHE BLOG

Mirë se vini të na vizitoni në AquaTherm 2024

Mirë se vini të na vizitoni në AquaTherm 2024 nga 6-9 shkurt. Numri ynë i dyfishtë është B2133. Proflex është profesionist në të gjitha llojet e pajisjeve prej bronzi, aksesorëve dhe komponentëve me precizion të lartë.

MES – Një teknologji e re dixhitale për prodhimin për të përmirësuar efikasitetin tonë

    Jam shumë i lumtur të njoftoj se më 1 gusht 2023, kompania jonë ka drejtuar me sukses sistemin më të fundit MES për të përmirësuar efikasitetin tonë të prodhimit. MASH është shtresa e ekzekutimit ndërmjet planifikimit...

Djersë në shtëpi në shtëpi.

Më 1 korrik të këtij viti, kompania jonë u zhvendos nga vendi origjinal në një adresë të re, Nr. 530 Fugang Road, Shamen Town. Kjo është ndërtesa e fabrikës tonë tërësisht në pronësi, me 4 kate dhe gjithsej më shumë se 10000 metra katrorë. Kati i parë dhe i dytë janë prodhim...

Shihemi në ISH 2023, Frankfurt, Gjermani.
Shihemi në ISH 2023, Frankfurt, Gjermani.
2022-12-1

The world’s leading trade fair for HVAC + Water takes place every two years in Frankfurt am Main. In 2023, ISH will be launching both physically and digitally. Welcome to visit our Proflex on the ISH 2023, Frankfurt, Germany.

Mëso më shumë

If you have any questions, please contact us and we willreply to you as soon as possible

Kategoritë e nxehta